Video Foto Galeri Yazarlar
23.4.2019 - Salı

İşgal Güçleri ve Yerleşimciler Kasım’da 355 İhlal Gerçekleştirdi

Okunma: 390
FİLİSTİN 2 Aralık 2018 15:19
Videoyu Aç İşgal Güçleri ve Yerleşimciler Kasım’da 355 İhlal Gerçekleştirdi

Kudüs Araştırma Merkezi, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Kasım ayında Filistinlilere yönelik 355 ihlal gerçekleştirdiğini açıkladı.

İhlallerin sabit ve geçici kontrol noktaları kurma, ana yolları trafiğe kapatarak trafiğin sıkışmasına yol açma, baskınlar ve çatışmalar şeklinde gerçekleştiği ifade edildi.

Kudüs Araştırma Merkezi, işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda onlarca Filistinlinin yaralandığını, işgal yönetiminin Filistinlilere ait birçok evi ve iş yerini yıktığını, Filistinlilerin paralarına ve araçlarına el koyduğunu söyledi.

Kasım ayında ayrıca Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilerin köylerine, evlerine ve arazilerine saldırdığı kaydedildi.

Kudüs Araştırma Merkezi Müdürü Imad Ebu Avvad, Filistin halkının maruz kaldığı ihlallerin her gün daha da arttığını ve rutin hale gelmeye başladığını söyledi.

İşgal güçlerinin Batı Yaka’da Yahudi yerleşimcileri koruduğuna dikkat çeken Ebu Avvad, yerel ve uluslararası insan hakları örgütlerinden işgalcilerin cinayetlerini deşifre etmelerini istedi.

Filistinlilerin çektikleri sıkıntıların uluslararası platformlara taşınması çağrısında bulunan Ebu Avvad, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına karşı koymak için Filistin Yönetimi’nin uluslararası mahkemelere başvurması gerektiğine işaret etti.


 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder