Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

İşgal Mahkemesi Devabişe Ailesinin Katillerinin Yargılandığı Davasını Erteledi

Okunma: 1066
FİLİSTİN 27 Eylül 2016 11:17
Videoyu Aç İşgal Mahkemesi Devabişe Ailesinin Katillerinin Yargılandığı Davasını Erteledi

Zanlılar için yeni savunma avukatı tayin eden İşgal Mahkemesi Devabişe Ailesinin Katillerinin Yargılandığı Davasını Erteledi

İşgal rejimi mahkemesi, dün (26 Eylül Pazartesi) Devabişe ailesinin evinin yakılarak katledilmesi olayına karışanların yargılandığı davanın duruşmasını erteleyerek, 18 yaşından küçük zanlının serbest bırakılması talebini de reddetti.

Nasr Devabişe, 1948'de işgal edilen topraklarda bulunan işgal rejimine ait El-Lud Merkez Mahkemesi'nin bugün iki duruşma yaptığını, birinci duruşmada Devabişe ailesinin evinin yakılması olayının zanlılarından 18 yaşından küçük zanlının serbest bırakılması için yapılan başvuruyu, işgal savcılığının sunduğu gizli dosyaya dayanarak reddettiğini söyledi.

Devabişe, mahkeme heyetinin ikinci duruşmada zanlılar için mahkemenin tayin ettiği avukatın çekilmesi üzerine Yahudi yerleşimcileri savunması için yeni avukat tayin ettiğini bildirdi.

Mahkemenin aileye bir sonraki duruşmanın ne zaman yapılacağını daha sonra bildireceğini kaydeden Devabişe, duruşmaların iki ay sonra yeniden başlamasını beklediklerini ifade etti.

Nasr Devabişe, mahkemenin daha önce kundaklama olayının zanlısı "Bedel Ödetme" çetesi üyesi 15 yerleşimciyi serbest bıraktığını ve iki yerleşimcinin ise tutukluluk halinin devam etmesine karar verdiğini hatırlattı.

Arap ve yabancı aktivistlerin duruşma sırasında mahkeme binası önünde gösteri yaptığı ve gösteriye katılanların Devabişe ailesinin resimlerini taşıdıkları belirtildi.
Yahudi yerleşimcilerin Temmuz 2015'te Nablus'un güneyindeki Duma köyünde Devabişe ailesine ait evi ateşe vermesi üzerine dört kişilik aileden anne, baba ve bebek hayatını kaybetmiş, 5 yaşındaki Ahmed ise ağır yaralı olarak kurtulmuştu.


FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |