Video Foto Galeri Yazarlar
25.4.2019 - Perşembe

İşgal Mahkemesi Kanser Hastası Esiri 13 Ay Hapse Mahkum Etti

Okunma: 337
FİLİSTİN 5 Kasım 2018 16:15
Videoyu Aç İşgal Mahkemesi Kanser Hastası Esiri 13 Ay Hapse Mahkum Etti

Hasta olduğunu bilmesine rağmen İşgal Mahkemesi Kanser Hastası Esiri 13 Ay Hapse Mahkum Etti.

İşgal mahkemesi dün (4 Kasım Pazar) kanser hastası Filistinli bir esiri para cezasıyla birlikte 13 ay fiili hapis cezasına mahkum etti.Filistinli Esir Kulübü, işgal rejimi Salim askeri mahkemesinin kanser hastası 22 yaşındaki esir Ali Hanun’a 13 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

İşgal mahkemesinin Batı Yaka’nın Kalkiliya kenti sakinlerinden olan Filistinli esire üç bin şikel (820 ABD Doları) para cezası verdiği kaydedildi.Filistinli Esir Kulübü, Mart 2018’de işgal güçlerince gözaltına alınan esir Ali Hanun’un lenf kanseri olduğunu bildirdi.

Filistinli esirin gözaltına alındığında kanser tedavisi görmekte olduğu ve işgal mahkemesinin esirin kanser hastası olduğunu bildiği, işgal yönetiminin Filistinli esiri muayeneden geçirdiği belirtildi.

Filistinlilerin en son verilerine göre, işgal rejimi zindanlarındaki Filistinli esir ve tutuklu sayısının 6500’e ulaştığı kaydedildi.

Esirlerden 350’sinin çocuk ve 62’sinin kadın olduğu, işgal rejimi zindanlarında 6 milletvekilinin esir tutulduğu, 500 esirin idari hapis cezasıyla işgal zindanlarında tutulduğu ve 1800 esirin de hasta olduğu ifade edildi.


 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder