Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

İşgal Mahkemesi Silvan'da Onlarca Evin Yıkılmasına Karar Verdi

Okunma: 830
FİLİSTİN 14 Nisan 2019 18:50
Videoyu Aç İşgal Mahkemesi Silvan'da Onlarca Evin Yıkılmasına Karar Verdi

İsrail işgal yönetiminin Kudüs'teki Merkez Mahkemesi, Kudüs'ün Silvan mahallesinde onlarca Filistinli ailenin evinin doğal koruma alanında olduğu iddiasıyla yıkılmasına karar verdi.

KahveKitap
Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin yayınladığı habere göre mahkemenin kararı Kudüs'te Yasul vadisiyle Silvan mahallesi ve Ebu Tur arasında bulunan onlarca evi kapsıyor. Bu evlerde yüzlerce Filistinli ikamet ediyor.

Gazete mahkemenin, işgal yönetimine bağlı Kudüs Belediyesi'nin "Barış Korusu" içinde bulunduğu iddiasıyla söz konusu vadide bulunan Filistinlilerin evlerinin yıkılması talebiyle açtığı davayı onayladı.

Kudüs Belediyesi, aynı bölgede bulunan El-Ad yahudi yerleşimi derneğinin inşa ettiği yahudi yerleşimcilere ait evlerin ise yıkım işleminden müstesna tutulmasını da mahkemeye kabul ettirdi.

Mescidi Aksa'nın çok yakınında bulunan Silvan Mahallesi çok yoğun bir şekilde yahudi saldırısına maruz kalıyor. El-Ad adlı yahudi yerleşim derneği bu bölgeyi ele geçirmek için sürekli yeni yahudi yerleşim birimleri inşa ettiriyor. İşgal belediyesi de bölgedeki Filistinlileri göçe zorlamak amacıyla sürekli evlerini yıkıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder