Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

İşgal Ordusu Gazze Şeridi’nde Direnişe Ait Alanlara Hava Saldırısı Düzenledi

Okunma: 453
FİLİSTİN 26 Ekim 2018 06:55
Videoyu Aç İşgal Ordusu Gazze Şeridi’nde Direnişe Ait Alanlara Hava Saldırısı Düzenledi

Gazze Şeridi’nden füze atıldığını öne süren, işgal ordusu Gazze şeridi’nde direnişe ait alanlara hava saldırısı düzenledi.

KahveKitap
İşgal ordusu (25 Ekim Perşembe) erken saatlerde Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinde direnişe ait alanlara hava saldırısı düzenledi.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusuna ait uçakların Han Yunus’un batısında ve Rafah’ta direnişe ait iki ayrı alana iki füze attığını bildirdi.
 
Füzelerin yol açtığı patlama seslerinin Han Yunus ve Rafah’ın her yanından duyulduğu kaydedildi.

İşgal ordusu daha sonra Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan İzzeddin El-Kassam Tugaylarına ait El-Cidar alanını bombaladı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

İşgal ordusu, gece yarısından hemen önce Gazze Şeridi’nden füze atıldığını, Aşkol ve Merhavim Yahudi yerleşkelerinde siren seslerinin çaldığını ve Demir Kubbe savunma sisteminin füzeyi imha etmek için çalıştığını öne sürdü. İşgal ordusu füzenin havada imha edilip edilmediği konusunda ise bilgi vermedi.

İşgalcilere ait Yediot Ahranot gazetesi, internet sitesinde yayınladığı haberde, Aşkol’da boş bir alana en az bir füzenin düştüğünü, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını kaydetti.

 
Kaynak : FEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder