Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2020 - Pazartesi

İşgal Ordusu Liman Yakınlarına Hava Saldırıları Düzenledi

FİLİSTİN 7 Mart 2019 13:52
Videoyu Aç İşgal Ordusu Liman Yakınlarına Hava Saldırıları Düzenledi

İşgal ordusu bu sabah (7 Mart Perşembe) erken saatlerde Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus sahilinde liman yakınlarına bir dizi hava saldırısı düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusu insansız hava araçlarının Han Yunus’un batısındaki liman çevresine bir füze attığını, daha sonra savaş uçaklarının da aynı bölgeye ikinci bir füze attığını, bölgede büyük patlama sesi duyulduğunu ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi.

İşgal ordusu savaş uçaklarının ilk saldırıdan yarım saat sonra aynı bölgeye iki kez daha saldırı düzenlediği ifade edildi.

İşgal ordusunun dört gündür arka arkaya Gazze Şeridi’ndeki direniş alanlarına hava saldırıları düzenlediği kaydedildi.

Bu arada, dün akşam Gazze kentinin doğusunda işgal güçlerinin gece gösterisine ateş açması sonucu yaralanan bir çocuk bu sabah erken saatlerde şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, 15 yaşındaki Seyfeddin Imad Ebu Zeyd’in aldığı yaranın etkisiyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

İşgal ordusu dün akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nden işgal altındaki Filistin topraklarının güneyindeki Aşkol Yahudi Yerleşkesi’ne iki füze atıldığını öne sürdü.

İşgal rejimi televizyonu, Gazze Şeridi sınırı yakınlarında kurulu Yahudi yerleşkelerinde siren seslerinin duyulduğunu bildirdi.

İşgal ordusu sözcüsü Ronen Manelis, Demir Kubbe füze savunma sisteminin Gazze Şeridi’nden atılan iki füzeyi havada imha ettiğini açıkladı.

İşgal ordusu dün akşam ayrıca Gazze kentinin doğusunda gece gösterisine ateş açarak gösteriye katılan Filistinli gençlerden beşini yaraladı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM