Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

İşgal Rejimi 2015’ten Bu Yana Filistinli Eylemcilere Ait 45 Evi Yıktı

Okunma: 415
FİLİSTİN 1 Kasım 2018 16:25
Videoyu Aç İşgal Rejimi 2015’ten Bu Yana Filistinli Eylemcilere Ait 45 Evi Yıktı

Ailelerini cezalandırmak için direnişçilerin evlerini yıkan İşgal Rejimi 2015’ten Bu Yana Filistinli Direnişciye Ait 45 Evi Yıktı..

KahveKitap
İşgal rejimi Savaş Bakanlığı temsilcisi, işgal rejimi parlamentosu Knesset’e bağlı Dışişleri ve Güvenlik Komitesi’ne verdiği bilgide, işgal güçlerinin 2015 yılından bu yana Filistinli eylemcilere ait 45 evi yıktığını bildirdi.Temsilci, işgalcilere yönelik eylem gerçekleştiren Filistinli direnişçilere ait 4 evin de yıkım için onay beklediğini ifade etti.İşgal radyosuna göre, işgal rejimi Savaş Bakanlığı Operasyon Dairesi Başkanı dün (31 Ekim Çarşamba) yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Kudüs’te eylemcilere ait 5 evi yıktığını söyledi.

Açıklamada ayrıca işgal güçlerinin Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde de Filistinli direnişlere ait 40 evi yıktığı belirtildi.İşgal rejimi verilerine göre, eylemin gerçekleştirilmesiyle eylemcinin evinin yıkılması arasındaki sürenin iki ayı bulduğu kaydedildi.

Bu arada, işgal güçlerinin şu ana kadar yıktığı evlerin yıkmayı planladığı evlerin sadece yüzde 30’unu oluşturduğu bildirildi.

 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder