Video Foto Galeri Yazarlar
25.4.2019 - Perşembe

İşgal Yönetimi Zirai Tesisleri ve Barakaları Yıktı

Okunma: 863
FİLİSTİN 19 Ekim 2018 13:15
Videoyu Aç İşgal Yönetimi Zirai Tesisleri ve Barakaları Yıktı

İşgal yönetimi yıkım ekipleri Kuzey El-Ağvar’daki Berdela köyünde bazı barakaları ve zirai tesisleri ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıktı..

Kuzey El-Ağvar’daki insan hakları aktivisti Arif Drağime, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, yıkım ekiplerinin Berdela köyüne baskın düzenlediğini ve Halid Rüşdi Savafita’ya ait zirai tesisleri ve barakaları yerle bir ettiğini söyledi.

Drağime, insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak Kuzey El-Ağvar sakinlerine destek olmalarını, Halid Rüşdi Savafita ve ailesine de yardım etmelerini istedi.İşgal yönetimi yıkım ekipleri bu sabah Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde birçok binayı ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıktı.İşgal yönetimi yıkım ekipleri Batı Yaka’nın orta kesimindeki El-Bire kenti El-Haşimiyye Mahallesi’nde Filistinlilere ait bir evi yıktı.İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde ayrıca Nablus’un güneyindeki Duma beldesine bağlı El-Meracim Mezrasında bazı evleri ve tesisleri yıktı.

Batı Yaka’da ve Kudüs’te Filistinlilere ait binlerce ev ruhsatsız olduğu iddiasıyla işgal yönetimi tarafından yıkılma tehdidiyle karşı karşıya.
Filistinlileri topraklarından göçe zorlamak amacıyla evlerini ve işyerlerini yıkan işgal yönetimi, diğer yandan da tüm tepkilere kulak tıkayarak Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder