Video Foto Galeri Yazarlar
25.3.2019 - Pazartesi

İşgal Zindanlarındaki Filistinli Esir Gazeteci Sayısı 21'e Ulaştı ​

Okunma: 739
FİLİSTİN 6 Eylül 2018 23:17
Videoyu Aç İşgal Zindanlarındaki Filistinli Esir Gazeteci Sayısı 21'e Ulaştı ​

İşgal güçleri cinayetlerini dünya kamuoyundan gizlemeye çalışıyor. Resmi verilere göre işgal rejimi zindanlarında halen Filistinli 21 gazeteci esir tutuluyor.

Hukuk kaynaklarının resmi verilerine göre işgal rejimi zindanlarında halen Filistinli 21 gazeteci esir tutuluyor.
Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, bugün (6 Eylül Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal zindanlarında esir tutulan Filistinli gazeteci sayısının 21'e yükseldiğini açıkladı.Bildiride, Filistinli gazetecilerin insan haklarına ve ilkelerine, uluslararası hukukun şartlarına aykırı bir şekilde kötü koşullarda esir tutuldukları ifade edildi.
Filistinli gazetecilerin gözaltına alınmalarını ve esir tutulmalarını kınayan Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal güçlerinin gazetecileri susturarak menfur cinayetlerini dünya kamuoyundan gizlemeye çalıştığını söyledi.

İşgal rejiminin gazetecilerin görevlerini yerine getirmelerini engellemek için özgürlüklerini ve hareketlerini kısıtladığı belirtilen bildiride, son günlerde gözaltına alınan Filistinli gazetecilerin uluslararası hukuka aykırı bir şekilde gözaltına alındıklarına dikkat çekildi.
Gazetecilerden bazılarının idari hapis cezası ve bazılarının da mahkûm edildikleri hapis cezalarını çektiğini kaydeden Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, esir gazetecilerden hasta olanların ise kasıtlı tıbbi ihmale maruz kaldıklarını ifade etti.

 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder