Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

İşgal Zindanlarındaki Yedi Esir Açlık Grevine Devam Ediyor

Okunma: 3480
FİLİSTİN 7 Temmuz 2019 16:25
Videoyu Aç İşgal Zindanlarındaki Yedi Esir Açlık Grevine Devam Ediyor

İşgal zindanlarında idari hapis uygulamasıyla tutulan yedi esir bu idari hapis uygulamasını protesto amacıyla başlattıkları açlık grevlerini sürdürüyorlar.

KahveKitap
İslami Cihad Hareketi'nin liderlerinden ve Cenin'in güneyindeki Urabe'den olan 47 yaşındaki esir Cafer İzzuddin ve Ramallah'ın batısındaki Aşağı Beyti Ur'dan olan İhsan Osman açlık grevlerinde 21. güne girdiler. İhsan Osman'ın sağlık durumunun kötüleştiği ve hastaneye kaldırıldığı haber verildi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi liderlerinden ve Ramallah'ın batısındaki Deyr Ebu Meş'al'den olan Ahmed Zehran on dört günden beri kesintisiz bir şekilde açlık grevine devam ediyor. Batı Yaka'nın El-Halil şehrinin güneybatısındaki Deyr Samit beldesinden olan esir Fadi El-Harub da altı günden beri açlık grevine devam ediyor. Bu kişinin beş günden beri de su içmediği ifade edildi.

Mustafa El-Hasenat, Muhammed Ebu Aker ve Huzeyfe Bedr isimli esirlerin de beş günden beri açlık grevlerini sürdürdükleri bildirildi. Cezaevi yönetiminin onları bilinmeyen bir yerde hücreye kapatmak üzere götürdüğü belirtildi.

El-Halil vilayetinden olan beş esirin de isteklerinin cezaevi yönetimi tarafından kabul edilmesi üzerine açlık grevlerini askıya aldıkları bildirildi.

 
Kaynak : Fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder