Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

İşgalci Çin, Doğu Türkistan'da halkın pasaportlarını zorla topluyor

Okunma: 4284
DOĞU TÜRKİSTAN 23 Ekim 2016 19:55
Videoyu Aç İşgalci Çin, Doğu Türkistan'da halkın pasaportlarını zorla topluyor

Çin, işgalı altındaki Doğu Türkistan’da 2015 yılından itibaren Uygur Türklerine verdiği pasaportları zorla toplamaya başladığı ve yurt dışı seyahatlarını de bu suretle yasakladığı açıklandı.


ÇKP.nin resmi yayın organları ile Çin sosyal medyasında yayınlanan işgal yönetiminin Pasaportların toplanması ile ilgili genelgelerde  2015 yılından beri bölge’de yaşayan Uygurlara verilmeye başlanan pasaport verme işlemlerinin 10 Ekim tarihi itibariyle durdurulduğu,daha önce verilen pasaportların ise derhal yaşadıkları yerlerdeki ÇKP. Ve Emniyet birimlerine derhal teslim etmelerini aksi takdirde ağır cezalara çarptırılacakları tehdidinde bulunuldu.
Doğu Türkistan genelinde çok sıkı şekilde uygulanan halkın elindeki  pasaportlara el koyma uygulaması her bölgedeki ÇKP. Teşkilatı ve yerel Emniyet Birimleri tarafından bir biri ardından çıkarılan acil ve ivedi kodlu duyuru ve  ve tehdit içeren genelgelerle  uygulanmaya başlandığı açıklandı.

Urumçi’ye bağlı Manas Emniyet Müdürülüğü Vatandaşların ellerindeki Pasaportların 11 Ekim 2016’den itibaren teslim etmelerini aksi halde sonucuna katlanacakları tehdidinde bulunduğu bildirildi.

Nüfusunun çoğunluğunu etnik Çinli göçmenlerin oluşturduğu Endüstri kenti Şihenze Emniyet müdürlüğü de ellerindeki Pasaportlarını er geç 17 Şubat 2017 tarihine kadar oturdukları bölgelerdeki Emniyet Birimlerine teslim etmelerini aksi takdirde haklarında yasal işlem yapılacağı uyarısında bulundu.
Çin sınırındaki Gaziyane Kumul vilayetinin Kumul ve etnik Çinli göçmenlerin çoğunlukta olduğu Midong kenti’nde de aynı şekilde resmi genelgeler yayınlandığı ve 18 Ekim tarihine kadar vatandaşların ellerindeki pasaportlarını en yakın Emniyet Birimlerine teslim etmeleri tehditkar bir şekilde ihtar edildi.

Uygurların Katliam Resimleri ile ilgili görsel sonucu

 

Çinlilerin Protesto eylemleri resimleri ile ilgili görsel sonucu
ÇKP.Kuklası Yeni Diktatör Çing Tibet’te de Kanlı Uygulamalara İmza Atmış
Doğu Türkistan bölgesine Pekin’in yeni atadığı yeni ÇKP.genel sekreteri ve Kukla ve Cüce Diktatör Çing Çingguven’ın daha önce Tibete’te aynı görevde iken Çin şövenizmi ile Han faşizmi temell baskı ve zulümleri ile tanındığı ve ünlendiği biliniyordu. ÇKP.Sekreteri Çing Tibet’te Budistlerin kutsal ibadet yerleri olan Manastırlardaki Dini Liderleri Dalay Lama’nın resimlerini ve dini ikonları kaldırararak yerlerine baskı,zulüm ve etnik ayırımcılığı sembolü Çin komünist liderlerinin resimlerini astırdığı,buna dayanamayan Budist rahiplerin kendilerini yakarak bu uygulamayı protesto ettikleri ve en çok kendini yakma eylemi  ve kanla bastırılan protesto  gösterilerinin  bu Diktatör’ün görev yaptığı dönemde meydana geldiği biliniyor.
Ayrıca ÇKP,Cüce Diktatörü Çing Tibet’teki kanlı Uygulamalarında Budist Tibetlerinin bir çeşit dini ve kültürel ritüeli olan ve uzun elbiselerinden sol kollarının açıkta bırakılması şeklindeki adetlerini Çin devlet törörü baskı ve  şiddet uygulayarak yasakladığı bu yasaklama uygulamalarında  onlarca Tibetli genci katletmesi ile tanınıyor.

Kaynak : uyghurnet.org

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |