Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İşgalci İsrail Birçok Kişiye Mescid-i Aksa’dan Uzaklaştırma Cezası Verdi

Okunma: 473
FİLİSTİN 4 Mart 2019 08:02
Videoyu Aç İşgalci İsrail Birçok Kişiye Mescid-i Aksa’dan Uzaklaştırma Cezası Verdi

İşgal yönetimi Mescid-i Aksa’da görevli önemli şahsiyetlere çeşitli sürelerde uzaklaştırma cezaları verdi.

KahveKitap
Esirler Enformasyon Ofisi bugün konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’da görevli bazı şahsiyetlere uzaklaştırma cezaları verdiğini söyledi.Bildiride, uzaklaştırma cezası alanlar arasında İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb’in de olduğu ve işgal güçlerinin Selheb’e 40 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği kaydedildi.
İşgal yönetiminin Vakıflar Müdür Yardımcısı Nacih Bukeyrat’a dört ay, Mescid-i Aksa bekçilerinden Arafat Necib’e altı ay ve Kudüs’teki Esir Kulübü Müdürü Nasır Kavs’a 40 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği bildirildi.

İşgal güçleri, İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Abdülazim Selheb’i Er-Rahme Kapısı ve Musallası’nın açılışından sonra gözaltına almış ve bir hafta Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vererek serbest bırakmıştı.

Gözlemciler, işgal yönetiminin verdiği uzaklaştırma cezalarının Ürdün Kralı Abdullah ile Netanyahu arasında 2015 yılında sağlanan anlaşmaya aykırı olduğuna dikkat çekti.

Gözlemciler ayrıca Mescid-i Aksa’nın yönetim hakkını elinde bulunduran Ürdün’den duruma müdahale etmesini istedi. 
Kaynak : Fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder