Video Foto Galeri Yazarlar
25.4.2019 - Perşembe

İşgalci İsrail'in Şehit Ettiği Üç Çocuk Toprağa Verildi

Okunma: 415
FİLİSTİN 29 Ekim 2018 21:23
Videoyu Aç İşgalci İsrail'in Şehit Ettiği Üç Çocuk Toprağa Verildi

İşgal ordusunun dün akşam (29 Ekim Pazartesi) Gazze Şeridi sınırında Deir El-Belah ve Han Yunus arasındaki bölgeye düzenlediği hava saldırısında şehit olan Filistinli üç çocuk törenle toprağa verildi.

Cenaze törenine Filistinli grupların liderleri, milletvekilleri ve binlerce Filistinli katıldı.

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, törende yaptığı konuşmada, çocukların katledilmesinin işgal güçleri için yeni bir şey olmadığına dikkat çekti.
Bahr, işgal güçlerinin yapısında cinayet işlemek olduğunu, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nde ve her yerde kadınları, çocukları ve yaşlıları katlettiğini söyledi.
“Bugün burada işgal güçlerince dünyanın gözü önünde kalleşçe şehit edilen çocukları uğurluyoruz” diyen Bahr, üç çocuğun şehit edilmesinden ve Filistin halkının kanından işgal rejiminin sorumlu olduğunu ifade etti.

Dünyanın işgal rejimiyle İlişkilerini normalleştirmeden önce bu caniliği görmesi gerektiğini belirten Bahr, şehitlerin kanlarının yerde kalmayacağını ve direnişin elinin uzun olduğunu kaydetti. 

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Başkanı ve İslami Cihat Hareketi lideri Halid El-Bataş işgal güçlerine Filistinli çocukları katletmenin en düşük faturasının ablukanın kırılması olacağını söyledi. 
Kaynak : FEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder