Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

İşgalciler Korkuya Kapıldı: Silahlı İntifada mı!

Okunma: 3499
ÖZEL HABER 11 Ekim 2016 21:41
Videoyu Aç İşgalciler Korkuya Kapıldı: Silahlı İntifada mı!

İşgal rejiminde ordu ve güvenlik çevreleri, dün (9 Ekim Pazar) Kudüs'te Şehit Misbah Ebu Subeyh'in gerçekleştirdiği sarsıcı eylemin ardından korkuya kapıldı..

HABER MERKEZİ /  ISLAH HABER

İşgalcilerin intifadanın bir ileri aşamaya geçerek bıçağın yerini silahın almasından endişe duydukları, şehidin eylemi gerçekleştirme şeklinden ve cesaretinden duydukları şaşkınlığın açıkça belli olduğu ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezinin geçtiği üzere Haaretz gazetesi, bugün Kudüs eylemiyle ilgili geniş bir haber yayınladı. Haberde, eylemin Filistinlilerin Mescid-i Aksa'da yaşananlarla ilişkisinin olduğu ve Kudüs halkının Mescid-i Aksa'ya girmelerinin engellenmesinden endişe duyduğu belirtildi.

Gazete, eylemin başarılı olması nedeniyle önümüzdeki günlerde Kudüs eylemini taklit girişimlerinin olabileceğini bildirdi.

İşgal ordusu radyosu da işgal istihbaratının Şehit Misbah Ebu Subeyh'in özel silah eğitimi aldığını tahmin ettiğini, Filistinli eylemcinin gelişigüzel değil bilinçli bir şekilde ateş açtığını söyledi.

Radyoya konuşan askeri uzman, eylemin çok sıkı korunan ve güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olduğu bir bölgede gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, "Bu eylem İsrail istihbaratına ve güvenlik birimlerine büyük bir darbedir" dedi.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |