Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

İşgalcilerin Gece ve Sabah Baskınlarında 5 Kişi Tutuklandı

Okunma: 283
FİLİSTİN 12 Mayıs 2019 13:04
Videoyu Aç İşgalcilerin Gece ve Sabah Baskınlarında 5 Kişi Tutuklandı

Siyonist işgalcilerin dün gece ve bugün (12 Mayıs Pazar) sabahın erken saatlerinde Batı Yaka bölgesinde değişik yerlerde gerçekleştirdikleri baskınlarda 5 kişi tutuklandı.

KahveKitap
İşgal ordusu tarafından yapılan açıklamalarda tutuklananların, yahudi yerleşimcilere ve işgal güçlerine karşı kitlesel eylemlere karışmalarından dolayı güvenlik teşkilatı tarafından aranan kişiler oldukları iddia edildi.

Verilen bilgilere göre işgal güçleri bugün sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdikleri baskında Batı Yaka'nın kuzeyindeki Cenin'in güneyinde yer alan Arabe beldesinde iki genci tutukladılar. Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Arabe'ye sabaha doğru baskın düzenleyen işgal güçleri muhtelif evlerde aramalar yaptı. Bu aramalar esnasında Avad El-Hamran ve Vaddah Halil Eş-Şair adlı gençlerin de evlerinde arama yaptılar ve kendilerini tutukladılar.

İşgal ordusu tarafından yapılan açıklamada bu iki gencin Beytlahim'in güneyindeki Goş Atsabun yahudi yerleşim merkezine dokuz molotof kokteyli atmaktan sorumlu tutuldukları ileri sürüldü.

El-Halil'in kuzeyindeki Sair beldesinin Re'su'l-Arud mahallesinden de Muhammed Bacis El-Mutavver adlı çocuk evine baskın düzenlenerek tutuklandı.

Quds Pres Haber Ajansı'nın verdiği bilgilere göre işgal güçleri Beytlahim'in kuzeydoğusundaki Nahhalin beldesinde de Usame Şakarine adlı çocuğu tutukladılar.

Baskınlar esnasında bazı yerlerde Filistinlilerle işgalciler arasında çatışmalar çıktı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder