Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

İşgalcilerin Öğrencilere Saldırısında 30 Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Okunma: 547
FİLİSTİN 21 Şubat 2019 23:02
Videoyu Aç İşgalcilerin Öğrencilere Saldırısında 30 Çocuk Boğulma Tehlikesi Geçirdi

İşgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin bugün (21 Şubat Perşembe) El-Halil kentinin Eski Belde semtinde El-Halil İlkokulu’na saldırması üzerine 30 çocuğun boğulma tehlikesi geçirdiği bildirildi.

KahveKitap
Okula bağlı ilk yardım ekibi, işgal güçlerinin okul çevresinde bulunan öğrencilerin üzerine göz yaşartıcı bomba attığını ifade etti.

İşgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan 30 öğrencinin etkilendiği, çocuklardan birinin durumunun ağır olduğu ve Muhammed Ali Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

Okul müdürü, işgal güçlerinin öğrencilere saldırısına Yahudi yerleşimcilerin de destek verdiğini ve saldırıya katılan yerleşimciler arasında Filistinlileri katletme çağrısında bulunan Ofer isimli ünlü fanatik Yahudi yerleşimcinin de bulunduğunu açıkladı.

Bu arada, El-Halil Valisi Cibrin El-Bekri, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin öğrencilere saldırmasını kınadı.

El-Bekri, Filistin’in Sesi Radyosu’na yaptığı açıklamada, uluslararası gözlemcilerin El-Halil’deki görevlerinin sona ermesinin ardından işgalcilerin saldırılarının arttığını söyledi.

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu üyesi Hanan Aşravi de işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin El-Halil’de öğrencilere saldırmasını ahlaksızlık ve tehlikeli olarak niteledi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder