Video Foto Galeri Yazarlar
18.12.2018 - Salı

IŞİD, 'HTŞ Casusu' Diyerek İnfaz Etti, Gerçek sonradan ortaya çıktı

Okunma: 4343
SURİYE 1 Mart 2018 15:30
Videoyu Aç IŞİD, 'HTŞ Casusu' Diyerek İnfaz Etti, Gerçek sonradan ortaya çıktı

IŞİD, ‘Heyet Tahrir'uş Şam Casusu’ diyerek infaz etti, Ebu Mahmud Filistini gerçeği açıkladı.

NisaButikAdana

IŞİD, bir Heyet Tahrir Eş Şam HTŞ üyesini öldürdüğünü duyurarak olaya ilişkin bir de fotoğraf yayınladı. Fotoğraf, örgütün resmi yayın organı tarafından paylaşıldı.

IŞİD, başkent Şam’ın güneyinde öldürdüğü Musa El Bedevi ismindeki Suriyelinin mürted ve Heyet Tahrir Eş Şam üyesi bir casus olduğunu iddia etti.

Küresel Cihat Ekolünün önde gelen ideologlarından Ebu Katade El Filistini’nin öğrencisi Ebu Mahmud Filistini ise IŞİD’in iddialarını yalandığı bir açıklama yaptı.

Ebu Mahmud Filistini, öldürülen Suriyeli vatandaşın sosyal medya hesabından savaşta öldürülen abisinin fotoğrafrafını paylaştığı için IŞİD tarafından infaz edildiğini açıkladı.

‘Allah, Bağdadi’nin ajanlarını kahretsin’ diyen Ebu Mahmud Filistini, IŞİD’in Musa El Bedevi’yi abisi Sünni Muhaliflerin safında yer aldığı için casuslukla suçlayarak öldürdüğünü yazdı.

IŞİD, profesyonel görsel tasarımlarla yayınladığı propaganda çalışmalarında öldürdüklerini casusluk veya irtidat ile suçluyor.

Ebu Mahmud Filistini, ayrıca IŞİD’in infazı gerçekleştirdiklerini belirttikleri bölgeleri kontrol altında tutmadığının altını çizerek aşırılık yanlısı örgütün Esed Rejimiyle işbirliği yaptığını belirtti.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana