Video Foto Galeri Yazarlar
21.1.2019 - Pazartesi

IŞİD, Esed ve Rusya İdlib İşgaline Başladı!

Okunma: 5687
ÖZEL HABER 10 Ocak 2018 10:26
Videoyu Aç IŞİD, Esed ve Rusya İdlib İşgaline Başladı!

IŞİD ve Esed rejimi birlikte saldırarak Ebu zuhur'a kadar ulaştı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Muhaliflerin son kalesi konumunda olan İdlib şehrine, İran'ın dışarıdan getirdiği binlerce milis Esed rejimi altında savaşırken bir yandanda IŞİD farklı cephelerden İdlib'e doğru saldırılarını artırarak devam ediyor.

Rusya'nın yoğun bombardıman ile Rejim ve IŞİD'e yol açmasıyla beraber Muhalifler Ebu Zuhur hava üssüne kadar çekilmek zorunda kaldı bölgede.

Onbinlerce milisi bölgeye getiren İran devleti, Esed Rejimi altında milisleri savaşta sahaya sürerken, IŞİD'inde Rejim bölgelerinden rahatlıkla geçerek Muhaliflerin elinde tuttuğu köyleri almaya devam ediyor.

Bölgede Rus uçakları yoğun bir hava saldırısı düzenlerken, saldırıların düzenlendiği yerlerin içerisinde IŞİD'in ilerlemekte olduğu bölgelerde mevcut. Önce Rus uçakları bölgeye hava saldırısı düzenliyor, ardından IŞİD ve Rejim hava saldırısı yapılan bölgelere karşı saldırı başlatarak köy, köy ilerliyor.

Şuanda İdlib'teki Esed, IŞİD ve Rusya'nın işgal ilerleyişi şu şekilde;
Kırmızı bölgeler Rejim milisleri ve saldırılarını alırken, Gri bölge ise IŞİD saldırılarını gösteriyor. Yeşil alan ise Muhaliflerin kontrolünde bulunan İdlib şehri.

Çatışmalar Ebu Zuhur bölgesinde yoğunlaşırken, İdlib merkezine Rejim'in uzaklığı yaklaşık 45 km. olarak tahmin ediliyor.


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana