Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

IŞİD, Hükumetler ve İstihbarat Birimleriyle Alay Etti

Okunma: 6223
İSLAM DÜNYASI 14 Mayıs 2017 16:28
Videoyu Aç IŞİD, Hükumetler ve İstihbarat Birimleriyle Alay Etti

IŞİD, Hükumetlerin ve teknoloji şirketlerinin IŞİD’in sosyal medya stratejisini engellemek için yaptığı yatırımları ve faaliyetlerini alaya alan bir infografik yayınladı.

Dünyaca ünlü basın kuruluşları Foreign Affairs ve Associated Press’ten alıntılar yapılan infografikte yetkililerin IŞİD’in sosyal medya hesaplarına yaptığı saldırılara rağmen cihat yanlısı örgütün her seferinde yeniden varlık göstermeyi başarabildiğini belirten ifadelere yer verildi.

‘İslam Devletine Yönelik Medya Savaşının Başarısızlığı’ başlıklı infografikte 40 İstihbarat Biriminin siteler üzerinden IŞİD’le savaştığı belirtildi.

Sosyal medya sitelerinde 4.000 IŞİD hesabının kapatıldığı ifade edilen infografikte IŞİD’e yönelik medya savaşında 1 milyar dolar harcandığı iddia edildi.

IŞİD’e yönelik online savaşın çeşitleri başlıklı bölümde Hükumetlerin ‘ajan ve timleri yayması, medya kampanyaları, destekçilerin tutuklanması ve uzmanlardan oluşan merkezlerin kurulması’ yoluyla mücadele ettiği belirtildi.

IŞİD tarafından yayınlanan infografikteki bugünkü sonuçlar başlığı altında ise IŞİD medyasının 40’tan fazla dilde yayın yaptığı, fotoğraf, rapor ve diğer unsurlardan oluşan günlük 35 yeni yayının yapıldığı, facebook ve twitter gibi en ünlü sitelerde yayıldığını, sosyal medyada günlük IŞİD’le ilgili 18425 gönderinin paylaşıldığı ve IŞİD destekçilerinin günlük 1000 yeni hesap açtığı ifade edildi.

Kaynak : Asyanin sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |