Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

IŞİD, Irak’ın Anbar vilayetinde Rutba şehrini tamamen ele geçirdi

Okunma: 9316
IRAK 25 Ekim 2016 16:32
Videoyu Aç IŞİD, Irak’ın Anbar vilayetinde Rutba şehrini tamamen ele geçirdi

IŞİD’in Irak’ın batısındaki Anbar vilayeti Rutba şehrini tamamen kontrol altına aldığı bildiriliyor.

IŞİD, Irak’ın Anbar Eyaletine bağlı Rutba bölgesine ani baskın düzenledi. İlçeyi büyük oranda ele geçiren örgüt çok sayıda güvenlik mensubu ile Haşdi Şâbi militanını öldürdü.

IŞİD, Kerkük’teki saldırıya benzer şekilde Ürdün sınırından yaklaşık 200 kilometre uzaklıktaki Rutba ilçesine uyuyan hücrelerinin de harekete geçmesiyle sürpriz bir saldırı düzenledi. Onlarca IŞİD mensubu ve canlı bombalı araç ilçeye 4 koldan saldırdı.

Askeri kaynaklar, ilçe emniyet müdürlüğünü ele geçiren IŞİD mensuplarının orada onlarca güvenlik mensubunu ve Haşdi Şâbi militanlarını öldürdüğünü söyledi.

Anbar Eyalet Meclisi Başkanı Sabah Kerhut, Bağdat’taki hükümetten destek isterken ilçedeki ordu, polis, sınır güvenlik birimleri mensuplarının yanı sıra aşiret güçlerinin de IŞİD ile çatıştığını belirtti. Bağdat yönetimi ilçeye destek birlikleri gönderdi.

Bölgeden gelen bilgilere göre, IŞİD ilçe merkezinde Irak ordusunun elinde bulunan son bölge olan Kerbuli’ye de saldırı başlattı. Örgüt Ratba ilçesideki Misak, İntisar, Zeytun caddesi ve çarşı bölgelerini elinde bulunduruyor.

 

cvjcde1xyaa0xst

 

cvjcdtixeaari24

cvjceyrwiaqdxfe

Kaynak : medya times

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |