Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

IŞİD; Tahranda boyunlarını vuracağız

Okunma: 5642
İRAN 11 Ağustos 2017 18:26
Videoyu Aç IŞİD; Tahranda boyunlarını vuracağız

IŞİD, özel haber kanalından yayınlanan yeni videoda Tahran'da ve Irak'ta saldırı düzenleyecekleri konusunda tehditte bulundu.

KahveKitap

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) yeni bir video yayımladı. IŞİD videoda, İran'ın başkenti Tahran'da yeni bir saldırı düzenleme tehdidinde bulunuyor ve ayaklanmalarını istediği İranlı gençlere cihat çağrısı yapıyor.

IRAK VE SURİYE'DEN SONRA TAHRAN'A DA SALDIRACAKLARINI AÇIKLADI

IŞİD'in haber ajansı Amaq'ın logosunu taşıyan videoda, kar maskeli ve kalaşnikoflu bir IŞİD'li konuşuyor. Videoda ayrıca, Tahran'da Haziran ayında düzenlenen ve IŞİD tarafından üstlenilen iki saldırının görüntüleri de yer alıyor. Aksanlı bir Farsça konuşan militan, "Irak ve Suriye'de köpeklerinizin boğazlarınızı kestiğimiz gibi Tahran'ın merkezinde de keseceğiz" diyor.

ŞİİLERİ HEDEF ALAN IŞİD MİLİTANLARI, IRAK'I TEHDİT ETTİ

Videonun diğer kısmında da, siyah kar maskesi takmış ve Arapça konuşan IŞİD mensubu kişiler, Şiileri hedef alan sözler söylüyor ve Irak'ta da saldıracakları tehdidinde bulunuyor. IŞİD, İran'ı bölgedeki en büyük düşmanlarından biri olarak görüyor. İki saldırıda en az 18 kişi ölmüştü.

IŞİD, İRAN'I EN BÜYÜK DÜŞMANLARINDAN BİRİ OLARAK GÖRÜYOR

IŞİD, 7 Haziran'da İran Parlamentosu ve Ayetullah Humeyni'nin türbesini hedef alan saldırılar düzenlemişti. İran Devrim Muhafızları bu saldırılara misilleme olarak 18 Haziran'da Suriye'deki IŞİD üslerine füze saldırısında bulunmuş ve saldırılarla bağlantılı onlarca kişinin tutuklandığını duyurmuştu.

Kaynak : Haberler.com

Haber var islah eder, haber var ifsad eder