Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

IŞİD'i kötüleyeceğiz derken, Terör örgütünü aklıyorlar!

Okunma: 5256
SURİYE 29 Temmuz 2017 11:55
Videoyu Aç IŞİD'i kötüleyeceğiz derken, Terör örgütünü aklıyorlar!

BBC kaynaklı Türkiye'de haber sitelerinde paylaşılan bir haberde IŞİD'i kötüleyeceğim derken Suriye'de müslümanları katleden Pkk'nın uzantısı YPG'yi aklamaya çalışıyorlar.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

IŞİD'in kontrol ettiği Rakka şehrinden kaçan bir kadının konu edildiği röportaj haber'inin kaynağı İngiliz haber şirketi BBC'ye dayanıyor. BBC her fırsatında terör örgütünün Suriye'deki uzantısını aklamaya çalışırken, Türkiyede sözde habercilik yapan bazı haber portallarıda bu terör seviciliğine ortak olmaktan geri durmuyor.
Mynet'inde aralarında paylaşmış olduğu bir haberde IŞİD'den kaçan bir kadını konu edipte röportaj yapılırken, atmış oldukları haber özeti dikkatlerden kaçmıyor. Metin'de yer alan cümlelerde ''Rakka operasyonunun başlaması öncesi kenti terk etmeyi başaran çok sayıda kişi, şehrin kuzeyinde bulunan ve büyük çoğunluğu Kürt güçlerden oluşan Suriye Demokratik Güçleri'ne teslim olmuş durumda.'' Suriye demokratik güçleri diye tanıttığı Türkiye'deki terör örgütünün Suriye'deki uzantısı olan YPG'den ibaret. Geçtiğimiz hafta içerisinde ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, Türkiye'nin, PKK ile ilişkili görmesi sebebiyle YPG'ye "isim değiştirme" tavsiyesinde bulunduklarını, bunun üzerine örgütün, adını "Suriye Demokratik Güçleri" olarak değiştirdiğini duyurmuştu.

Suriye'de binlerce tır'la yapılan silah, mühimmat, tıbbi yardım ve kurulan gizli üs'lerle yardım edinilen ve değiştirilen örgüt ismiyle aklama çalışmaları daha ilk haftasından meyvelerini vermeye başlamış gibi gözüküyor. Batı yanlısı medya kuruluşlarıda IŞİD'i kötülüyeceğim derken YPG gibi bir terör örgütünüde masum, kurtarıcı görmekten geriye durmuyor. Ve buna habercilik anlayışı ile Türkiye'de haber servislerindende destek geliyor.

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |