Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

IŞİD'in Halifesi Bağdadi gerçekten öldümü?

Okunma: 6314
ÖZEL HABER 1 Temmuz 2017 11:32
Videoyu Aç IŞİD'in Halifesi Bağdadi gerçekten öldümü?

Rusya iddia ederken, ortağı İran'da öldüğünü tasdiklerken, dün IŞİD'in kontrol alanlarında gerçekleşen bir olay öldümü sorusunun cevaplarını akıllara tekrar getirdi.

 ISLAHHABER   HABER MERKEZİ

IŞİD Lideri Ebubekir El-Bağdadi hakkında onlarca hatta yüzlerce iddia ortaya atıldıysada her iddia IŞİD kaynakları tarafından çürütülmüştü. Son zamanlarda Rusya'nın açıklamaları IŞİD Liderinin hava bombardımanında ölmüş olacağı yönünde iddiaları gün yüzüne çıkarken, İran'da  son günlerde ölümünün doğru olduğu bilgsini paylaştı.

Defalarca ''öldü'' diye haber yapılırken, her seferinde ortaya çıkması Bağdadi'nin artık ölse bile insanların inanmayacağı bir vaziyete getirmiş.

Son zamanlardaki Rusya ve İran'ın iddialarının ardından dün öğlen IŞİD'in kontrol ettiği alanlardan birtanesinde kılınan Cuma namazı sonrası IŞİD'ten sonra Liderliğe geçmesi beklenen Ebu Kuteybe hutbede Bağdadi'den bahsederken ağladığı öne sürüldü.

Bölgesindeki yerel bir kaynağa dayandırılan haberde, Ebu Kuteybe'nin bu davranışı 'Bağdadi'nin ölümünün ardından dökülen gözyaşı' olarak nitelendirilerek, örgüt liderinin öldürüldüğüne ilişkin iddiaları desteklediği kaydedildi.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |