Video Foto Galeri Yazarlar
18.12.2018 - Salı

IŞİD Kerkük'te, Haşdi Şabi'ye saldırdı

Okunma: 2335
IRAK 19 Şubat 2018 12:42
Videoyu Aç IŞİD Kerkük'te, Haşdi Şabi'ye saldırdı

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Kamil, IŞİD'in pusu kurması sonucu çıkan çatışmada 17 Haşdi Şabi unsurunun öldüğünü, 20'sinin kaçırıldığını belirtti

NisaButikAdana

Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde IŞİD'in pusu kurmasının ardından çıkan çatışmada 17 Haşdi Şabi unsurunun öldüğü, 20'sinin de kaçırıldığı bildirildi.

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil, yaptığı açıklamada, ''Kerkük'ün güneyindeki Saduniye köyü yakınında Haşdi Şabi gücü ile bölgedeki IŞİD kalıntıları arasında şiddetli çatışma çıktı.'' dedi.

Kentin güneyindeki Rıyad Nahiyesi'nin Saduniye köyü yolu üzerinden Haşdi Şabi gücüne ait araçların geçişi sırasında çatışmanın çıktığını belirten Kamil, "Yağmurlu havayı değerlendiren IŞİD üyelerinin yol üzerinde kurduğu pusunun ardından çıkan çatışmada, 17 Haşdi Şabi unsuru ölürken 20'si de IŞİD savaşçılarınca kaçırıldı." diye konuştu.

Bölgedeki IŞİD kalıntılarına yönelik ve kaçırılan Haşdi Şabi mensuplarının kurtarılması için olay yerine çok sayıda güvenlik gücü sevk edildiğini dile getiren Kamil, "Bölgedeki federal polis güçleri geniş çaplı operasyon başlattı. Bu operasyona daha sonra Irak ordusunun da destek vermesi bekleniyor." ifadelerini kullandı.

(Dünyabülteni)


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana