Video Foto Galeri Yazarlar
23.2.2020 - Pazar

IŞİD Kobani'de İstihbarat binasını ele geçirdi (Foto)

SURİYE 8 Ekim 2014 23:30
Videoyu Aç IŞİD Kobani'de İstihbarat binasını ele geçirdi (Foto)

Kobani'de IŞİD ile YPG güçleri arasında çatışmalar yoğun şekilde sürerken, ABD öncülüğündeki Koalisyona bağlı uçaklar ise kentte ilerleyen IŞİD'e karşı hava operasyonları düzenlemeye devam ediyor.

IŞİD'le YPG arasındaki çatışmalar 24. gününde de tüm şiddetiyle sürerken, IŞİD güçleri Ayn El Arap'ta (Kobani) YPG'ye ait İstihbarat binasını ele geçirdiği ve Kobani merkezde ilerlediği açıklandı.

ISLAH HABER
 
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından yapılan açıklamada, ABD ordusu ve koalisyon güçlerinin, Suriye ve Irak'ta, IŞİD hedeflerine yönelik yeni saldırılar düzenlediği belirtildi. Koalisyonun, Ninova vilayetinin merkezi Musul'da düzenlediği operasyonlarda IŞİD'e ait 7 noktayı hedef aldığı bildirildi
 
Öte yandan YPG ve Irak'a ait kaynaklar IŞİD güçlerinin gerildiğini ve birçok yerde IŞİD'in durdurulduğunu açıklarken, IŞİD ise medyada Kobani ve Irak'ta ilerlediğine dair yeni görüntüler paylaştı.
 
IŞİD güçlerinin Kobani merkezde YPG'ye ait bir bölgeye canlı bombalı saldırı düzenlediği ve onlarca YPG mensubunu öldürdüğü belirtilirken, bölgede yaşanan şiddetli çatışmalarda bir istihbarat binasının ve içinde dolu uyuşturucu bulunan bir karargahın ele geçirildiği ,Irak'ın Bajii bölgesinde ise bir helikopteri düşürdüğü görüntüler IŞİD tarafından sosyal medyada yayınlandı.Irak'ın Bajii bölgesinde IŞİD tarafından düşürülen helikopter

 Kobani'de YPG'ye ait uyuşturucu depolanan bir karargahın IŞİD tarafından ele geçirildiği görüntüler

Kobani merkezde yaşanan çatışmalar, düzenlenen canlı bombalı saldırısı ve ele geçirilen İstihbarat binası
YPG'ye ait Emniyet binasına canlı bombası saldırı anı
 

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM