Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

İşid Musuldaki Aşiretleri Silahlandırıyor

Okunma: 9567
IRAK 19 Ekim 2016 12:33
Videoyu Aç İşid Musuldaki Aşiretleri Silahlandırıyor

İnsanlık Musul'un içerisinde neler olduğundan habersiz, 3 gündür peşmerge ve şii milislerin video ve resimlerini izliyor. Savaş daha ilk günlerinde kanlı ve çetin geçeceğini belli etti dünyaya. Musul'daki aşiretlerdende yazılı ve görsel paylaşımlar yapılıyor.

HABER MERKEZİ / ISLAH HABERDünya Musul'un içerisinde neler olduğundan habersiz, 3 gündür Irak peşmerge ve şii milislerin video ve resimlerini izliyor. Savaş daha ilk günlerinde kanlı ve çetin geçeceğini belli etti dünyaya. Musulu bombardımana tutmak isteyen ve etnik bir kıyım gerçekleştirmek isteyen 36 ülkeden 30.000 kişilik orduya karşılık İşid canlı bomba eylemleriyle karşılık vererek Koalisyon ordusunu durdurmayı deniyor.Musul'un savaşta en önemli aktörü olarak uzmanlar tarafından belirlenen aşiretler dün bir açıklama yapmıştı bugünde o açıklamaya karşı video yayınladılar.

Video'daki aşiret büyüklerinden birtanesi yaptığı açıklamalarda; bütün aşiretlerin İşid'in yanında olduğunu, Hakk'ın karşısında mücadele eden batıl güçlere karşı Musul'u kabirlere çevirceğini bildiriyor. İngiliz ve Amerikalılarada gönderme yapan aşiretlerin video'da silahlandığı ve şehre dağıldıkları gösteriliyor.Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |