Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2018 - Pazar

IŞİD Rejim bölgesinden gelerek HTŞ'ye saldırınca

Okunma: 10263
SURİYE 9 Ekim 2017 18:12
Videoyu Aç IŞİD Rejim bölgesinden gelerek HTŞ'ye saldırınca

IŞİD Hama kırsalında rejim bölgesinden girerek Heyet Tahrir'uş Şam'a saldırınca, karşılık gecikmedi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Hama bölgesinde Rejim unsurları IŞİD'in önünü açarak geri çekilince HTŞ ve IŞİD karşı karşıya geldi. 

Heyet Tahriruş Şam’a ait askeri kaynak İBA Haber’e açıklamasında IŞİD unsurlarının mücrim rejim bölgelerinden ağır silahları ile geçerek kuzeyde bulunan özgürleştirilmiş bölgelere ulaştıklarını belirtti. Arkalarında işgalci Rusyayı ve mücrim rejim askerlerini bırakarak saldırıya geçtiler. 

Haberde askeri kaynak ayrıca şu açıklamalarda bulundu: “Ruslar bu bölgeye girmek için bir yol arıyorlardı. Özellikle Ebu Dali’deki projelerinin darbe almasından sonra Bağdadinin Haricileri bu kirli projenin hayata geçmesi için bir araç konumuna geldiler.”Yeşil alan Tahriruş Şam kontrol alanını gösterirken, kirmizi alan Esed rejimi, gri alansa IŞİD'i gösteriyor. 33.90 km. Rejim alanından IŞİD geçerek HTŞ'ye saldırı düzenliyor.Bölgeden gelen son bilgilere göre: Doğu Hama kırsalında IŞİD'e ait 23mm ağır silahi M.D. roketi ile kullanılamaz hale getirildi. Doğu Hama kırsalına bağlı El-Mesluhiye, Kasr İbn Verdan, Es-Semagiye ve Et-Tuffahaköyleri IŞİD ile girilen çatışmalar sonrasında geri alındı.

Heyet Tahrir'uş Şam  #Hama kırsalına bağlı El-Endrin noktasını “IŞİD” örgütü mensuplarının “İsriya - Eş-Şeyh Hilal” otoyoluna doğru kaçmaları sebebiyle ele geçirdiğini bildirdi, rejim ise IŞİD'e  açtığı alanı HTŞ güçlerine kaptırmış oldu.

Doğu Hama kırsalına bağlı Biyud köyünü “IŞİD” mensuplarının geri çekilmesinden sonra kontrol HTŞ'ye geçti.. 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder