Video Foto Galeri Yazarlar
20.5.2018 - Pazar

IŞİD Savaşı Bağdat'amı Taşıyor

Okunma: 7661
IRAK 30 Mayıs 2017 15:46
Videoyu Aç IŞİD Savaşı Bağdat'amı Taşıyor

Irak'ın başkenti bağdatta hergün bombalar patlarken olaylar bitmek bilmiyor. Musulu alan İran yanlısı hükümet başkenti savunamıyor.

ABD destekli koalisyon ordusunun hava saldırıları desteğiyle Musulu IŞİD'den alan İran destekli Haşdi Şabi çeteleri bir yandan Musul'da sivil katliamlara ve işkencelere başlarken bir yandanda başkent Bağdat'ta patlayan bombalar ile uğraşiyor. IŞİD kaybettiği Musulun intikamını başkent Bağdat'tan alıyor gibi gözüküyor. Dünkü saldırılarda 20nin üzerinde kişi ölürken sabah saatlerinde gelen görüntüler ve bilgiler neticesinde ikinci patlayan bombayla yaklaşık 15 kişi ölürken 40'ın üzerinde yaralı olduğu bildiriliyor.IŞİD bağdat'ta patlayan bombaların kendileri tarafından yapıldığını bir beyanatla açıkladı.Bağdatın merkezinde şehrin tam ortasında üst üste patlatılan bombalar akıllara soru işaretleri getirmeye başladı? IŞİD' Musuldan çıkmak zorunda kalırken, bundan sonra savaşı düşman topraklarının başkenti Bağdat'amı taşımaya karar verdi.

IŞİD Unsurlarının bu tarz saldırıları artırarak devam edileceği tahmin edilirken, saldırı yerleri özellikle Şii kesimin fazlalıkla yaşadığı bölgeler seçildiği gözlemleniyor.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder