Video Foto Galeri Yazarlar
24.10.2017 - Salı

IŞİD ses kaydı yayınladı: Saldırıya geçin

Okunma: 7214
İSLAM DÜNYASI 13 Haziran 2017 15:44
Videoyu Aç IŞİD ses kaydı yayınladı: Saldırıya geçin

IŞİD propaganda kanalı örgütün sözcüsünün yeni bir ses kaydını yayınladı.

IŞİD propaganda kanalı grubun sözcüsünün yeni bir ses kaydını yayınladı

IŞİD'e bağlı propaganda kanalı "Furkan" geçtiğimiz gün örgütün sözcüsü Ebu Hasan El Muhacir'in yeni bir ses kaydını yayınladı. Sözcü yaklaşık 25 dakikalık ses kaydında örgüt savaşçılarına daha fazla kararlılık göstermeleri konusunda telkinde bulunuyor.

"Saldırılara devam edin"

El Muhacir, ses kaydında Irak ve Suriye'deki mensuplarına düzenledikleri saldırılarda daha şiddetli olmaları yönünde çağrılarda bulunuyor. Ellerinden gelen tüm saldırı çeşitleriyle "düşmana" saldırılması gerektiğini ifade eden El Muhacir, hedefler arasında Suriye'de rejime karşı savaşan muhalif grupları da gösteriyor.

Ayrıca halen askeri operasyonların sürdüğü Musul ve Rakka kentlerindeki IŞİD mensuplarına da seslenen El Muhacir, "düşman karşısında kararlılık" mesajı veriyor.

Filipinler ve İran saldırılarına tebrik

Sözcü açıklamasında Filipinler için "Maravi'nin fethi kutlu olsun" ifadelerini kullanıp, Filipinler'in Maravi kentinde hükümet güçlerine karşı savaşan gruplara kararlılık göstermeleri yönünde çağrıda bulunuyor

Sözcü El Muhacir ses kaydında, İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen saldırıları "millet ve din düşmanlarına karşı düzenlenmiş saldırılar" olarak nitelendiriyor.

Batı'da saldırı çağrısı

Sözcü ses kaydının sonunda, başta Amerika ve Avrupa olmak üzere Batı ülkelerindeki grup sempatizanlarına seslenirken, "topraklarınızdaki kardeşleriniz güzel işler başardı. Siz de onların yaptıkları gibi yapın" ifadelerini kullandı.
Kaynak : Mepa News

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |