Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

İslam’a Hakaret Eden Yazarın İnfazına Hizbullah'tan Kınama Mesajı

Okunma: 4017
ÖZEL HABER 26 Eylül 2016 09:10
Videoyu Aç İslam’a Hakaret Eden Yazarın İnfazına Hizbullah'tan Kınama Mesajı

Lübnan Hizbullah Hareketi, dün suikast sonucu öldürülen yazar Nahed Hattar için bir kınama mesajı yayınladı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Hizbullah yayın organı El Manar televizyonuna bağlı internet sitesinde yer alan haberde, dün Ürdün’ün başkenti Amman’da İslam’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan yazar Nahed Hattar’ın dava çıkışında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesiyle ilgili olarak, bir taziye mesajı yayınladı . Yazar için “Cesur bir ses” diye yorumlayan Hizbullah söz konusu suikastı kınadıklarını açıkladı.

Haberin devamında ise, “Hizbullah Hareketi olarak Siyonist projeye karşı duran ve Filistin sorununda cesur bir savunucu olan Nahed Hattar’ın ailesine ve arkadaşlarına en derin başsağlığı mesajı diliyoruz” 

Ürdün güvenlik makamlarına da seslenen Hizbullah Hareketi . suikastın arkasında duran faillere gerekli en ağır cezanın verilmesini talep etti..

Facebook’tan paylaştığı karikatürle İslam’a hakaret eden ve daha önce tutuklanan 56 yaşındaki Hristiyan gazeteci-yazar Hattar kefalette serbest bırakılmış, dün dava çıkışı uğradığı suikast sonucu kafasına aldığı üç kurşun darbesiyle ağır yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Suikastı düzenleyen kişi ise güvenlik güçlerince yakalandı.

Haber linki:
http://www.manartv.com.lb/755830
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder