Video Foto Galeri Yazarlar
16.2.2019 - Cumartesi

İslam Emirliği Taliban Hareketinden Kudüs Açıklaması

Okunma: 5272
AFGANİSTAN 16 Mayıs 2018 11:01
Videoyu Aç İslam Emirliği Taliban Hareketinden Kudüs Açıklaması

Afganistan İslam Emirliği, Taliban hareketi 'Kudüs' hakkında resmi bir açıklama yayınladı.

NisaButikAdana

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, ABD Elçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasıyla ilgili resmi bir açıklama yayınladı.

‘ABD Elçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e Taşınmasıyla İlgili İslam Emirliğinin Açıklaması’ başlıklı resmi bildiriyi güvenlik politikaları araştırmacıları için Türkçeleştirdik:

“ABD Başkanı Trump’ın işgal ve gasp edilmiş Filistin topraklarındaki Müslümanların ilk kıblesi Beytil Makdis’i (Kudüs’ü) İsrail’in başkenti olarak tanımasından kısa bir süre sonra, kendisi şimdi de ABD Elçiliğini resmen Tel Aviv’den Kudüs’e taşıdı.

İslam Emirliği, küstah Amerika tarafından atılan bu gayrimeşru ve zalimane adımı güçlü bir şekilde kınıyor ve İslami ve uluslararası arenada tanınmış tüm ilkeleri çiğneyen gaddar işgal yanlısı bir hareket olarak addediyor.

128 ülke Amerika’nın gasp edilmiş Kudüs topraklarını Siyonist İsrail’in başkenti olarak tanımasını reddetti fakat Amerika hala bu hareketini sürdürüyor ve dünyanın talebini geri çeviriyor.

İslam Emirliği, Amerika’nın Filistinlilere karşı Siyonist Rejime olan desteğini devlet terörizminin bir örneği olarak görüyor ve İslam dünyasına ve özgür dünyaya Amerika’nın bu hareketine karşı pratik adım atma çağrısında bulunuyor.

İslam Emirliği özellikle de İslam Ülkelerinin yöneticilerini mazlumların yanında yer almaya, zalimin elini engellemeye ve bununla birlikte mağdur Filistinlilere pratik, siyasi ve ahlaki destek sunmaya çağırıyor.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana