Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

İslama Hakaret Eden Karikatür Dergisi Gırgır Kapatıldı

Okunma: 12560
GÜNDEM 17 Şubat 2017 13:43
Videoyu Aç İslama Hakaret Eden Karikatür Dergisi Gırgır Kapatıldı

Son sayısında yayınladığı bir karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan Gırgır Dergisi, kapatıldı. Yayıncı şirketin avukatı, "Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Son günlerde içinde İslama hakaret içerikleriyle gündeme oturan ve Müslümanların ağır tepki ve baskılarına maruz kalan gırgır dergisi yayıncı kuruluş tarafından kapatıldı, çalışanların hepsi işten atıldı.

Sitemizinde destek verdiği ve basına duyurduğu hakaret içerikli karikatürlerle şu haber yapılmıştı;
Siyasileri göz önüne koyarak Musa a.s dahil olmak üzere İslama hakaret içerikli karikatürler yayınlar gırgır dergisi baskılara dayanamadı, yayıncı kuruluşun avukatı şu açıklamayı yaptı.

Yayıncı şirketin avukatı tarafından yapılan açıklama şöyle:

‘Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. Bu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi, yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir. Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur. Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak suç duyurusunda bulunacağız. ‘

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |