Video Foto Galeri Yazarlar
16.7.2018 - Pazartesi

İslamda Kadının Yeri Ve Önemi

Okunma: 1328
MAKALELER 11 Eylül 2016 06:58
Videoyu Aç İslamda Kadının Yeri Ve Önemi

İslamda kadının oldukça önemli bir yeri ve konumu vardır. Kadın bir bütünün ayrılmaz parçasıdır. Hatta kadın ümmetin yarısıdır. İslamda kadın temel eğitimi veren ilk öğretmendir. Bundan dolayı ümmetin geleceği hususunda kadın çok önemli bir etkendir.

Bismillahirrahmanirrahim
  Hamd Alemlerin Rabbi ALLAH Azza Ve Celleye Salat Ve Selam Son Peygamber Müminlerin Önderi Hz Muhammed Mustafa S.a.v 'e Ehli Beytine Ashabına ve bütün müminlerin üzerine olsun inşaallah.

İslamda kadının oldukça önemli bir yeri ve konumu vardır. Kadın bir bütünün ayrılmaz parçasıdır.Hatta kadın ümmetin yarısıdır. İslamda kadın temel eğitimi veren ilk öğretmendir. Bundan dolayı ümmetin geleceği hususunda kadın çok önemli bir etkendir. Kadın bozulduğunda toplumun bozulacağını çok iyi bilen islam düşmaları kadını hedef almışlar kadını ifsad etmek üzere çalışmalar yapmışlardır. Bunuda onu erkeklerin arasına karıştırmak kadın erkek eşitliği sahte hürriyet gibi batıya ait fikirleri yayma suretiyle yaparken her çeşit yolu ve aldatma unsurlarını'da kullanmışlardır.

   ALLAH c.c düşmaları bir toplumu yıkmak için daima kadını silah olarak kullanmışlar kadını özgürleştirmek adı altında onu eğlence mevzuu ve reklam malzemesi durumuna düşürerek fıtri yapısından ve asli sorumluluğundan uzaklaştırmışlardır.

  Kadının ahlakını bozmuş ve islamın ona verdiği değeri ve kimliğini unutturup kendi istedikleri şekle somayı başarmışlar ve  modanın ve şehvetinin kölesi durumuna düşürmüşlerdir.Bunun en önemli sebelerinden biri toplumu ifsad etmek asıl gaye ise islamın yaşanmasına engel olmak fert ve toplum hayatından islam nizamını kaldırmaktır.
İslamın kadının özgürlüğünü elinden aldığı gerekçesiyle  islamı kötülemek ve kadını asıl olan kimliğinden uzaklaştırmak istiyorlar.Kadın kendi tabiat ve fıtratının çevresinde kaldığı sürece yuvasına dolayısıyla topluma faydalı olabilir.

  Hayat Rehberimiz Kur'an-ı Kerimde RABBİM'iz ALLAH c.c şöyle buyuruyor.
'' Ey İman Edenler Kendinizi Ve Ailenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun '' [ Tahrim 6 ]

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder