Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

İslami Cihad: Gazze Saldırısı Durmazsa Tel Aviv’e Saldırırız

Okunma: 3418
FİLİSTİN 25 Mayıs 2018 04:11
Videoyu Aç İslami Cihad: Gazze Saldırısı Durmazsa Tel Aviv’e Saldırırız

İslami Cihad sözcüsü Davud Shihab yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırganlığını sürdürmesi halinde hareketin Tel Aviv’de eylem gerçekleştireceğini söyledi.

NisaButikAdana

Asyanınsesi'nde yer alan habere göre; Shihab, “Böyle bir şeyi yapabilme yeteneğimiz var. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Ardından hiç kimse bizi sorumlu tutma hakkına sahip olmayacaktır. O zaman, Netanyahu, haklı çıkmak için aldatmacasına devam edemeyecek ”dedi.

İnternet sitesine göre Şihab, İsrail’in 30 Mart’tan bu yana Gazze-İsrail sınırında devam eden protestolarının ardından kendisini bulduğu bir “çıkmazdan” kurtulmak için Filistinlilerle askeri bir çatışma istediğini söyledi.

Shihab ayrıca, Gazze’deki son İsrail hava saldırılarının, Tel Aviv rejiminin “hakikatin sesi karşısında yenilgi, başarısızlık ve çaresizlik” in bir işareti olduğunu söyledi.

İslami Cihad örgütünün Tel Aviv’de operasyon yapabilme yeteneğinin olmasına rağmen hala yapmaması Filistinliler arasında öfkeye sebep oldu.

Çarşamba günü erken saatlerde İsrail savaş uçakları Gazze sahilindeki on yıl süren İsrail ablukasını kırmak isteyen uluslararası bir özgürlük filosunu, Gazze limanındaki bir Filistin gemisini imha etti.

Birleşmiş Milletler uzun süredir blokajı yasadışı ilan etti.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana