Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

İslami Cihad Hareketi: Kaçınılmaz Gördüğümüz Büyük Savaş Geliyor

Okunma: 2441
FİLİSTİN 11 Mayıs 2019 00:01
Videoyu Aç İslami Cihad Hareketi: Kaçınılmaz Gördüğümüz Büyük Savaş Geliyor

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, “İşgal ordusu saldırılarını sürdürseydi birkaç saat sonra Tel Aviv vurulacaktı” dedi.

KahveKitap
En-Nahhale, son savaşın gerçek mermilerle yapılmış bir tatbikat niteliğinde olduğunu ve direnişin büyük savaşa hazırlanmayı sürdürdüğünü kaydetti.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, dün akşam (7 Mayıs Salı) El-Meyadin kanalında yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara ateş açtığını ve bu nedenle keskin nişancıların işgal askerlerini vurmak zorunda kaldığını belirtti.

Gazze Şeridi’nde yaşanan son savaşı gerçek mermilerle yapılmış bir tatbikat olarak niteleyen En-Nehhale, kaçınılmaz gördükleri büyük savaşa hazırlandıklarını ifade etti.

İşgal güçlerinin ihlallerine derhal karşılık verilmesi yönünde Filistinli gruplar arasında anlaşma olduğuna işaret eden En-Nehhale, İslami Cihad ve Hamas’ın Kahire’de ortak operasyon odasını etkinleştirme kararı aldıklarını söyledi.

İşgal rejiminin ateşkese uyması ve önceki anlaşmaya bağlı kalması halinde ateşkese uyacaklarını dile getiren En-Nehhale, İsrail’in ihlallerine nasıl karşı koyacakları konusunda Hamas’la anlaştıklarını açıkladı.

En-Nehhale, Gazze Şeridi’ni Hamas’ın yönettiğini, saygıyı ve takdiri hak ettiğini, direnişin Gazze Şeridi’nde Hamas yönetimi altında özgürce hareket ettiğini kaydetti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder