Video Foto Galeri Yazarlar
21.6.2019 - Cuma

İslami Vakıflar Dairesi 50’den Fazla Mescid-i Aksa Bekçisinin Darp Edilmesini Kınadı

Okunma: 483
FİLİSTİN 5 Nisan 2019 16:51
Videoyu Aç İslami Vakıflar Dairesi 50’den Fazla Mescid-i Aksa Bekçisinin Darp Edilmesini Kınadı

Kudüs’teki İslami Vakıflar ve Mescid-i Aksa İşleri Dairesi, bekçi Imran Er-Recebi’nin işgal polislerinden baskın sırasında ayakkabılarını çıkarmalarını istediği için darp edilmesini kınadı.

Mescid-i Aksa bekçilerinden Er-Recebi, dün Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na ayakkabılarıyla giren işgal polisine itiraz ettiği için işgal güçlerince darp edilerek gözaltına alındı.

İslami Vakıflar Dairesi, bugün (5 Nisan Cuma) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı ve Mescid-i Aksa bekçilerini sistematik bir şekilde hedef aldığını söyledi.

Mescid-i Aksa bekçilerinin ümmet adına üstlendikleri emaneti hakkıyla yerine getirdiklerini belirten İslami Vakıflar Dairesi, Mescid-i Aksa bekçilerinin ve çalışanlarının yanında olduklarını ifade etti.

İslami Vakıflar Dairesi, Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı açtıkları gerekçesiyle 50’den fazla bekçi ve görevlinin gözaltına alındığına dikkat çekerek, işgal güçlerinin bu politikasının kendilerini Mescid-i Aksa’nın kimliğini koruma görevini yerine getirmekten alıkoyamayacağını bildirdi.

Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın Mescid-i Aksa’nın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve açık kalacağını belirten İslami Vakıflar Dairesi, işgalcilerin Er-Rahme Kapısı Namazgahı hakkındaki kararlarının geçersiz olduğuna dikkat çekti.

İslami Vakıflar Dairesi, Mescid-i Aksa’nın 144 dönümlük arazisiyle ve tüm binalarıyla sadece Müslümanlara ait olduğunu bir kez daha vurguladı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder