Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

İsrail, Gazze'de bir Filistinliyi daha şehit etti

Okunma: 466
FİLİSTİN 22 Aralık 2018 01:22
Videoyu Aç İsrail, Gazze'de bir Filistinliyi daha şehit etti

İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl 'Büyük Dönüş Yürüyüşü' gösterilerine müdahalesinde 1 Filistinli (16) şehit oldu, 40 Filistinli de yaralandı.

KahveKitap
Sağlık Bakanlığına dayandırarak bilgi veren Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin Direniş Kahramanlarına Vefa Cumasında yapılan faaliyetlere katılan gençlere saldıran işgal güçlerinin Muhammed Muin El-Cehcuh (16) adındaki Filistinli genci şehit ettiklerini ve 40’tan fazla kişiyi de yaraladıklarını belirtti.

Muhabirimiz, yaralılar arasında iki gazeteciyle 4 sağlık çalışanının da olduğunu kaydetti.

Filistin halkının, Büyük Dönüş Yürüyüşünün 39’uncu cumasında yapılan faaliyetlere katılmak için sınırdaki Dönüş Çadırlarına akın ettiği belirtildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşleri Yüksek Heyeti Büyük Dönüş Yürüyüşlerinin 39’uncu cumasını Batı Yaka’da şehit edilen direnişçilerin anısında Kahraman Direnişçilere Vefa Haftası ilan edip halktan katılım çağrısında bulunmuştu.

Açıklamada Batı Yaka’daki direniş eylemlerine değinen Yüksek Heyet, direnişçilerin Batı Yaka’da düşmana ağır bir tokat indirdiklerini kaydetti.

Heyet açıklamasında ayrıca, yürüyüşlerin barışçıl ve toplumsal şekliyle devam edeceğini hatırlatarak, hedeflerini gerçekleştirmedikçe asla durmayacaklarını ifade etti.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşlerinde işgal güçlerinin aşırı güç kullanması ve göstericilere vahşi bir şekilde saldırması sonucu şimdiye kadar 239 kişi şehit olurken, 25 binden fazla kişi de yaralandı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder