Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

İsrail, Kefer Kaddum ve Na’lin’de Filistinli Göstericilere Saldırdı

Okunma: 5085
FİLİSTİN 1 Haziran 2019 11:46
Videoyu Aç İsrail, Kefer Kaddum ve Na’lin’de Filistinli Göstericilere Saldırdı

Kalkiliya kentinin doğusundaki Kefer Kaddum köyünde dün (31 Mayıs Cuma) düzenlenen haftalık barışçıl yürüyüşe işgal güçlerinin sert bir şekilde müdahalesi sonucu Filistinli 4 genç plastik mermilerle yaralandı.

KahveKitap
Kefer Kaddum’daki Halk Direnişi Koordinatörü Murad Şityevi, işgal güçlerinin yürüyüşe katılanlara saldırdığını ve üzerlerine plastik mermi yağdırdığını söyledi.

Şityevi, plastik mermilerle yaralanan 4 gencin tedavilerinin olay yerinde yapıldığını, işgal güçlerinin çatışmalar sırasında gazetecileri canlı kalkan olarak kullandığını açıkladı.

Öte yandan, Ramallah’ın batısındaki Na’lin köyünde de bugün ırkçı ayrım duvarını protesto için düzenlenen haftalık gösteriye işgal güçleri müdahale etti.

Zeytin ağaçlarının altında kılınan Cuma namazının ardından köy sakinlerinin yürüyüşe geçtiği, işgal askerlerinin göstericilerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı ifade edildi.

İşgal askerlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan onlarca Filistinlinin etkilendiği ve bölgedeki tarım arazilerinden bir kısmının da bombaların yol açtığı yangınla tahrip olduğu belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder