Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İsrail 17 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Okunma: 541
FİLİSTİN 21 Şubat 2019 22:32
Videoyu Aç İsrail 17 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (21 Şubat Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

KahveKitap
Baskınlar sırasında işgal güçlerinin Filistinlilere kötü muamelede bulunduğu ve çatışmaların yaşandığı bildirildi.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, dün gece Batı Yaka’da halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 17 kişinin gözaltına alındığını ifade etti.

Cenin vilayetinde, işgal güçleri bu sabah erken saatlerde Cenin Kampı ile Burgin Vadisi ve Cenin kentinin bazı bölgelerine baskın düzenledi.

Yerel kaynaklar, baskınlar sırasında çatışmaların yaşandığını, Cenin Kampı’ndan saatlerce silah ve patlama seslerinin yükseldiğini söyledi.

İşgal güçlerinin esir El-Kassam Tugayları mücahidi Ahmed El-Kamba’nın babasının evine baskın düzenlediği ve oğlu İslam’ı gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin ayrıca başka evlere de baskın düzenlediği, Üsame El-Bişr ve Ahmed El-Cibali isimli gençleri gözaltına aldığı kaydedildi.

Nablus’ta ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde El-Leben Eş-Şarkiyye köyüne baskın düzenleyerek beş genci gözaltına aldığı bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder