Video Foto Galeri Yazarlar
20.7.2019 - Cumartesi

İsrail askerleri Nablus'ta 18 Filistinliyi yaraladı

Okunma: 925
FİLİSTİN 26 Haziran 2018 10:39
Videoyu Aç İsrail askerleri Nablus'ta 18 Filistinliyi yaraladı

Sabah saatlerinde bir grup Yahudi işgalcinin, dini ayinlerini gerçekleştirmek üzere "Yusuf Türbesi'ne" baskın düzenlemesiyle eş zamanlı olarak Filistinlilerle İsrail askerleri arasında çıkan çatışmada, bir kişi gerçek, 17 kişi de plastik mermiyle yaralandı.

KahveKitap

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde İsrail askerleriyle Filistinliler arasında çıkan çatışmada, 18 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, sabahın erken saatlerinde bir grup Yahudi işgalcinin dini ayinlerini gerçekleştirmek üzere "Yusuf Türbesi'ne" baskın düzenlemesiyle eş zamanlı olarak Filistinlilerle İsrail askerleri arasında çatışma çıktı.

BİR KİŞİ GERÇEK, 17 KİŞİ DE PLASTİK MERMİYLE YARALANDI

Çatışmada bir kişinin gerçek, 17 kişinin plastik mermiyle yaralandığı, çok sayıda kişinin de atılan göz yaşartıcı gaz bombalarından etkilendiği ifade edildi.

Görgü tanıkları ise İsrail askerlerinin, çatışmalar sırasında iki Filistinliyi gözaltına aldığını kaydetti.

Nablus'un doğusunda bulunan "Yusuf Türbesi", Yahudiler tarafından kutsal bir mekan olarak kabul ediliyor. Yahudiler, Hazreti Yusuf'un kemiklerinin Mısır'dan getirilip burada defnedildiğine inanıyor.

Filistinli tarihi eser uzmanları ise türbenin birkaç yüzyıllık geçmişi olduğunu ve Hazreti Yusuf'a değil Yusuf Duveykat isimli bir alime ait olduğunu iddia ediyor.

Kaynak : Dünyabülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder