Video Foto Galeri Yazarlar
26.3.2019 - Salı

İsrail Batı Yaka'da 16 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

Okunma: 682
FİLİSTİN 30 Ağustos 2018 15:33
Videoyu Aç İsrail Batı Yaka'da 16 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek birçok kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 16 Filistinlinin gözaltına alındığını öne sürdü.Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Ahmed Şeleş, Emir Bessam Ebu Şevarib ve Hüsam Ebu Lebde'yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin dün gece Ceyus ve Azun beldeleri arasındaki köprüde bir grup genci durdurarak sorguya çektiği bildirildi.Tulkerem'deki Nur Şems Kampı'na baskın düzenleyen işgal güçleri Muhammed Akıl Zındık, Muhammed Velid Zındık, Mahmud Adnan Zındık ve Muhammed Velid Cabirallah'ı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Tubas'ta da Şeyh Visam Mecid Savafita'yı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve evde arama yaparak eşyalara zarar verdiği kaydedildi.İşgal güçleri dün gece Belata Kampı sakinlerinden Muhammed Riyad Haşşaş ve Muhammed Kemal'i Elon Moreh Yahudi Yerleşkesi önünde gözaltına aldı.
 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder