Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

İsrail cadı avı başlattı

Okunma: 2190
FİLİSTİN 10 Ocak 2017 09:35
Videoyu Aç İsrail cadı avı başlattı

Doğu Kudüs'te 4 İsrail askerinin ölmesine, 15'inin yaralanmasına neden olan kamyonlu saldırıdan sonra İsrail parlamentosu bir dizi yaptırım kararı aldı.

Konuyu görüşmek üzere toplanan İsrail Parlamentosu Güvenlik ve Siyasi İşler Komisyonu, İŞİD bağlantılı olduğundan şüphelenilen herkesin idari olarak tutuklanmasına, saldırıyı gerçekleştiren Fadi Ahmed Hamdan el-Kanber'in Cebel Mukabber Mahallesi'ndeki evinin de en kısa sürede yıkılmasına ve Kanber'in cenazesinin ailesine teslim edilmemesine ve saldırının gerçekleşmesinden ötürü mutluluk duyduğunu ifade eden her Filistinlinin gözaltına alınmasına karar verdi. Kanber ailesinin ve evlilik bağıyla aileye katılan bireyler için Kudüs'te oturum izni alma taleplerinin iptal edilmesi de alınan kararlar arasında yer alıyor.

2016'DA 41 ASKER ÖLDÜ

İsrail polisi, saldırıyla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Polis sözcüsü Luba Samri'nin yayımladığı yazılı açıklamada, emniyet güçlerinin, saldırının faili Fadi el-Kanber'in ailesinden 5 kişinin de aralarında bulunduğu 9 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi. Öte yandan, İsrail Devlet Radyosu'nun, ordu istatistiklerine dayanarak yayınladığı habere göre 2016 yılında İsrail ordusunda 15'i intihar vakası olmak üzere 41 asker öldü. Haberde, intiharın orduda ölüm nedenlerinin başında geldiği belirtildi.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |