Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

İsrail Cinayet Şebekesi MOSSAD’ın 2018 Bütçesi 2.3 Milyar Dolar

Okunma: 1428
FİLİSTİN 25 Ağustos 2018 15:24
Videoyu Aç İsrail Cinayet Şebekesi MOSSAD’ın 2018 Bütçesi 2.3 Milyar Dolar

Birçok Filistinli ve İslami şahsiyetin ölümüne sebeb olan İsrail Cinayet Şebekesi MOSSAD’ın 2018 Bütçesi 2.3 Milyar Dolar..

KahveKitap


Siyonist işgal rejiminde yayınlanan habere göre işgal rejimi istihbarat birimi MOSSAD bünyesinde şu anda 7 bin kişi çalışırken, bu yıl MOSSAD’a ayrılan bütçe ise 2.3 milyar doları buldu.İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz konuyla ilgili yayınladığı haberde, bu durumun MOSSAD’ı Amerika’nın istihbarat teşkilatı CIA’dan sonra ikinci büyük istihbarat birimi haline getirdiğini yazdı.

Gazete, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Yossi Cohen’in teşkilatın başına geçmesiyle birimin fazlasıyla genişlediğine dikkat çekti.Cohen’in başkanlığındaki MOSSAD’ın bu süre içinde büyük değişikliklere gittiğini belirten gazete, hükümetin sürekli MOSSAD’ın bütçesini artırdığını, teşkilatın yeni yöntemler kullandığını ve birçok operasyon yaptığını kaydetti.Gazete, daha önceki şefin son derece dikkatli ve teşkilatın o dönemde daha az maceracı olduğunu ifade etti.

MOSSAD özellikle Filistinlere ve Filistinlilere yakın duran şahsiyetlere yönelik suikastlarla ismini duyuruyor. Dört ay önce Filistinli bir bilim adamını suikast sonucu öldüren MOSSAD, El-Kassam Tugayları’nın insansız hava araçlarını geliştirmesine katkı sunan Tunuslu uçak mühendisi Muhammed Ez-Zevari’yi 2016 yılında öldürmüştü. Daha önce de Dubai’de Hamas liderlerinden Mahmud Mebhuh’u öldüren MOSSAD dünyadaki birçok Müslüman bilim adamını da ortadan kaldırmakla suçlanıyor.

Haaretz gazetesi haberinde 2016 yılında bütçesi 2.1 milyar dolar olan MOSSAD’ın 2018 yılında 2.3 milyar dolar yardım alacağın, 2019 yılında ise bu rakamın 2.7 milyar dolara ulaşacağını belirtti.

 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder