Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

İsrail'den yine aynı açıklama: 'Yanlışlıkla' öldürdük

Okunma: 2088
FİLİSTİN 7 Eylül 2016 09:52
Videoyu Aç İsrail'den yine aynı açıklama: 'Yanlışlıkla' öldürdük

İsrail polisi, 5 Eylül'de hayatını kaybeden Mustafa en-Nemr isimli Filistinlinin ailesine skandal bir açıklama yaparak onu "yanlışlıkla" öldürdüklerini söyledi.

Doğu Kudüs'ün Şafat Mülteci Kampı'nda İsrail polisinin açtığı ateş sonucu ölen Filistinli gencin ailesine, onun "yanlışlıkla vurulduğu" açıklaması yapıldı.

Baba Talal en-Nemr, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail polisinin kendisine oğulları Mustafa'yı Doğu Kudüs'ün Şafat Mülteci Kampı'nda ateş açarak "yanlışlıkla" öldürdükleri bilgisini verdiğini belirtti.

Nemr, ayrıca kendisine, oğluna ateş açan askerler hakkında soruşturmanın sürdüğünün söylendiğini ifade etti.

Hamas hareketine bağlı Milletvekili Ahmed Atvan ise konuya ilişkin açıklamasında, "Kudüs'te yaşanan bu olay ilk değil, son da olmayacak. İki sene boyunca buna benzer birçok olay yaşandı. Buna karşılık İsrail askerlerine yönelik herhangi bir yargılama yapılmadı. İsrail hükümeti bu infazları meşrulaştırmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

İsrail askerleri, 5 Eylül Pazartesi günü Doğu Kudüs'ün Şafat Mülteci Kampı'nda kendilerini ezmeye çalıştığı gerekçesiyle Mustafa en-Nemr ve arkadaşına ateş açmıştı. Nemr'in hayatını kaybettiği olayda, arkadaşı ise yaralanmıştı.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |