Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

İsrail esir askerler için Hamas'la görüşmeyi kabul etti

Okunma: 1694
FİLİSTİN 9 Temmuz 2017 14:12
Videoyu Aç İsrail esir askerler için Hamas'la görüşmeyi kabul etti

İsrail Kanal 2 televizyonunun haberine göre, İsrailli bir heyetin geçen cuma günü Kassam'ın elindeki İsrailli askerlerin serbest bırakılması için Kahire'de Hamaslı yetkililerle görüştüğü bildirildi.

Time Türk sitesinin bildirdiğine göre; Televizyonun farklı kaynaklara dayandırarak verdiği bilgilere göre, Hamas askerlerin durumuna ilişkin bilgi vermek karşılığında İsrailli heyetten, "İsrail hapishanelerindeki kadın ve çocuk tutukluların tamamı ile 2011 yılında Mısır'ın ara buluculuğunda İsrail askeri Gilad Şalit'in serbest bırakılması karşılığında serbest bırakılan ve daha sonra çeşitli zamanlarda tutuklanan 58 Filistinlinin serbest bırakılması" talebinde bulundu.

Haberde, Kahire'de cuma günü yapıldığı iddia edilen görüşme sonucunda herhangi bir anlaşmaya varılmadığı ve görüşmelerin belirsiz bir zamana ertelendiğine vurgu yapıldı. Söz konusu iddiaya ilişkin İsrail ve Hamaslı yetkililerce herhangi bir açıklama yapılmadı.

NE OLMUŞTU?

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Nisan 2016 yılında ellerinde 4 İsrailli askerin esir olduğunu duyurmuş, bunlardan sadece Şaul Aron'un ismini açıklamıştı.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |