Video Foto Galeri Yazarlar
24.4.2019 - Çarşamba

İsrail Gazetesi: İki Günlük Savaşın Ekonomik Bilançosu Çok Ağır

Okunma: 989
FİLİSTİN 17 Kasım 2018 12:16
Videoyu Aç İsrail Gazetesi: İki Günlük Savaşın Ekonomik Bilançosu Çok Ağır

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesi, son iki günlük savaşta direniş güçlerinin Siyonist işgal güçlerinin saldırılarına yönelik yaptığı misilleme sonrasında meydana gelen ekonomik zararı yayınladı.

Gazete, son çatışmada meydana gelen ekonomik zararın beklenin çok üstünde olduğunu yazdı.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler veren gazete, Gazze’deki direniş güçlerinin attığı füzeler sonucunda 286’sı Askalan’da olmak üzere 317 evin hasar gördüğünü, yine 36’sı Askalan’da olmak üzere 81 aracın zarar gördüğünü ifade etti.Gazete, saldırılarda 4 çiftliğin yanında 4 altyapı tesisisin de zar gördüğünü kaydetti.

Çatışmanın başlamasının daha ilk anlarında işgalciyi uyaran direniş güçleri, sivilleri vurmaya devam etmesi ve bombalaması halinde Askalan, ardından Bi’ri Saba ve Aşkol’un füze menzilinde olacağı tehdidinde bulunmuş ve işgalcinin saldırılarına devam etmesi üzerine direniş güçleri verdiği söze uyarak önce Askalan’ı vurmuştu.

Maddi hasarın yanında Gazze çevresindeki yerleşkelerde yerleşimciler topluca bölgeden kaçmaya başlarken, bu süre içinde bölgede kalanların ise sığınaklardan dışarı çıkamadıkları ifade edildi.


 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder