Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

İsrail Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Göstericilere Ateş Açtı: 20 Yaralı

Okunma: 449
FİLİSTİN 19 Şubat 2019 23:10
Videoyu Aç İsrail Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Göstericilere Ateş Açtı: 20 Yaralı

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya sahilinde bugün (19 Şubat Salı) akşam saatlerinde düzenlenen deniz mitingine binlerce Filistinli katıldı.

KahveKitap
İşgal güçlerinin barışçıl bir şekilde gösteri yapan Filistinlilerin üzerine ateş açtığı ve göz yaşartıcı bomba yağdırdığı ifade edildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde düzenlenen deniz mitingine işgal güçlerinin ateş açması sonucu 20 kişinin yaralandığını açıkladı.

Filistin Kızılayı’ndan kaynaklar, “Zikim” askeri alanı yakınlarında işgal güçlerinin ateş açması sonucu yedi kişinin gerçek mermiyle yaralandığını bildirdi.

Kaynaklar, yaralılardan ikisinin yarasının orta derecede olduğunu ve hastaneye kaldırıldıklarını, çok sayıda kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, sahildeki gösteriyle paralel olarak bir grup Filistinlinin de aynı bölgede teknelerle denizde gösteri yaptığını söyledi.

Bu arada, Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Komitesi üyesi Halid Ebu Hilal, zamana oynayan işgal yönetimine seslenerek, “Barışçıl ve askeri faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Mescid-i Aksa’nın kapılarının hepsinin Filistinlilere ait olduğunu kaydeden Ebu Hilal, Kudüs’te direnen Filistinlileri selamladı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder