Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

İsrail güçleri Filistinli genci katletti

Okunma: 1789
FİLİSTİN 10 Eylül 2016 09:01
Videoyu Aç İsrail güçleri Filistinli genci katletti

İsrail askerlerinin Gazze sınırındaki göstericilere ateş açması sonucu Filistinli bir genç öldü

İsrail askerlerinin, Gazze sınırındaki göstericilere açtığı ateş sonucu 16 yaşında bir Filistinli gencin öldüğü bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin, Gazze sınırında gösteri yapan gençlere açtığı ateş sonucu yaralanan 16 yaşındaki bir gencin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini ifade etti.

Yerel kaynaklar da İsrail askerlerinin Gazze'deki El-Bureyc Mülteci Kampı'nın doğu sınırında İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlallerini protesto eden bir grup gence gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz ile müdahale ettiğini aktardı.

Kaynaklar, İsrail askerlerinin göstericilere müdahalesi sırasında açtığı ateş sonucu yaralanan Filistinli bir gencin hastaneye kaldırıldığını kaydetti.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle ekim ayından bu yana Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de gerginlik yaşanıyor. İsrail askerleri, saldırıları protesto eden Filistinlilere sert müdahalelerde bulunuyor.

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |