Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

İsrail'in Seçim Döneminde 800 Filistinli Tutuklandı

Okunma: 631
FİLİSTİN 11 Nisan 2019 19:00
Videoyu Aç İsrail'in Seçim Döneminde 800 Filistinli Tutuklandı

İsrail işgal güçlerinin, 9 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen İsrail genel seçimlerinin 22 Şubat - 9 Nisan arasındaki dönemi kapsayan propaganda süreci içinde 800 Filistinli erkek ve kadını tutukladığı haber verildi.

Esirlerin ve Özgürleştirilenlerin İşleri Heyeti tarafından yayınlanan raporda bu sayının, Filistinlilere yönelik baskı ve tutuklamaların tehlikeli bir boyutta artmasını gösterdiği, bunun da siyonist partilerin oy kazanmak için Filistinlilere yönelik şiddet ve baskıyı artırma ihtiyacı duymalarını açıkça ortaya koyduğu vurgulandı. Raporda siyonist partilerin kendi kitlesel tabanlarının desteğini almak için Filistinlilere yönelik intikam ve şiddet politikalarını artırma ihtiyacı duymalarının söz konusu tabandaki ırkçı tutuma delalet ettiği vurgulandı.

Raporda ayrıca işgal yönetiminin zindanlardaki Filistinli esirlerin acılarını bir seçim kartı olarak kullanmalarına da dikkat çekildi. Propaganda faaliyetlerinde Filistinli esirlere yapılan eziyetlerden ve baskılardan nasıl yararlanıldığı örnekleriyle ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Raporda işgal yönetiminin İsrail zindanlarındaki Filistinli hasta ve yaralı esirleri yavaş yavaş öldürmek için başvurduğu uygulamalar hakkında da bilgi verildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder