Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2019 - Cumartesi

İsrail’in Suriye’ye hava saldırısında ölü sayısı 21’e yükseldi

Okunma: 1045
SURİYE 22 Ocak 2019 22:44
Videoyu Aç İsrail’in Suriye’ye hava saldırısında ölü sayısı 21’e yükseldi

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından bugün yapılan açıklamada, İsrail’in Pazar gecesi İran ve Suriye hedeflerine gerçekleştirdiği hava saldırılarında ölü sayısının 21’e yükseldiği aktarıldı.

KahveKitap
SOHR, İsrail saldırılarında Şam yakınlarındaki İran ve müttefiklerine ait mühimmat depolarının ve Suriye rejimine ait savunma merkezlerinin hedeflendiğini açıkladı.

SOHR Direktörü Rami Abdurrahman, kurbanların kimliklerinin tespit edildiği ve ölü sayısının 21’e yükseldiğini söyledi. Ayrıca ölenlerden 12’sinin İran kuvvetlerinden, 6’sının Suriye rejiminden, 3 kişinin ise uyruğunun henüz tespit edilemediğini belirtti.


İsrail’den saldırı açıklaması

İsrail tarafından yapılan açıklamada, Suriye’deki Kudüs Gücü’nün yanı sıra mühimmat depoları, istihbarat ve eğitim merkezlerine bir dizi hava saldırısının düzenlediği duyuruldu.

İsrail Ordu Sözcüsü Albay Jonathan Conricus, gazetecilere verdiği demeçte, saldırının Suriye rejimi tarafından İsrail hedeflerine atılan onlarca roketlere ve İranlılar tarafından Golan Tepeleri’ne atılan roketlere misilleme olarak gerçekleştirildiğini belirtti.

2011 yılında Suriye’de başlayan çatışmaların ardından İsrail, son dönemlerde hava saldırılarını arttırdı. İsrail son olarak 12 Ocak’ta Şam Uluslararası Havalimanı’ndaki bir hedefe saldırı düzenlemişti.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder